İtalya’da ses sistemine el konuldu

8-9-10 Mayıs 2015 We Are Back III – İtalya

8 mayıs cuma gecesi başlayan ve Parco Regionale del Serio’da (İtalya) düzenlenen fRee parti, ancak pazartesi sabahı sona erdi ve salı günü Carabinieri’ler (italyan polis güçleri) partide kurulmuş olan ses sistemine el koydu.

İtalya’nın kuzeyinden ve hatta aralarında fransız ve isviçreli katılımcıların bulunduğu fRee tekno fanları, cuma günü, Brebemi otobanı köprüsü yakınlarında, Oglio ırmağının kıyılarına yerleşti. Her zaman olduğu gibi, ses sitemini ve elektrik jeneratörlerini taşıyan kamyonlar ve karavanlardan oluşan topluluk 72 saat fRee tekno dinleyerek dans etti.

free_ankara_nonem_teknomotive_disfunktional_italya_da_ses_sistemine_el_konuldu_b

2011’de birincisi düzenlenen partinin, 3. sezonunda, 3 sound system’i, ‘We Are Back III’ adı altında bir araya getirdi. Forum ve sosyal ağları kullanmadan yayınlanan parti, daha önce Hazard Unit ve Teknomotive’leri ağırlamıştı..bu yıl ise Disfunktional Family davet edildi.

Girişleri kontrol etmeye başlayan polis güçleri, karanlıkta etkili olamadı ve partiye ulaşmaya çalışan particileri engelleyemedi. Daha iyi organize olmaya başladıklarında ise, aramalar sonucu toplam 168g kenevir otu, 54.5g haşiş, 44 paket ketamine ve 2495€ ele geçirildiği ve 30 yaşlarının altında 3 italyan ve 1 bulgar asıllı, 4 kişi tutuklandığı aktarıldı.

free_ankara_nonem_teknomotive_disfunktional_italya_da_ses_sistemine_el_konuldu_a

kötü haber :

Malesef, 30 yaşlarında bir katılımcı, pazar akşamı, Romano di Lombardia tren istasyonunda rayların üzerinde hayatını kaybetti. Partiden ayrılan bir kişi olduğu belirlendiği ve kafası pek yerinde olmadan partiden çıktığı aktarıldı..Bu olayın sonucunda, Milano-Venedik tren yolunda aksamalara ve 2 saatlik gecikmelere neden oldu. Pazar akşamı saat 23’te her şey yoluna girdi.

free_ankara_nonem_teknomotive_disfunktional_italya_da_ses_sistemine_el_konuldu_c

Hayatını kaybeden kişinin haberi gazeteciler ve media mesuplarının dikkatini çekti ve parti hakkında haber olmadığı halde, bir anda belediye başkanının da aralarında bulunduğu bir grup, parti organizasyonuna karşı negatif bir tutum gösterdi. Sonuçta, salı akşamı 3 sound system-in beraber paylaştıkları ses sistemine el konuldu. İtalyan Teknomotive’lere 10 bin € para cezası kesildi ve parti sonunda spotta kalmaya karar veren diğer crew mesupları yakın tarihte polis’in sorularına cevap vermek için çağrıldı. Bu olaylar partinin son günü, katılımcıların ve organizatörlerin pastoral parti sonu beklentisi içindeyken, buruk bir ortam hakimdi..


Bir yanıt yazın