2C-B 2C-i 2C-E nedir ?

Genellikle beyaz pudra olarak bulunur (2C-B bazen griye çeker ve 2C-I lapa olabilir) ve burundan çekilebilir veya yutulur. Dikkat : burnundan çekerek tükettiğinde şiddetli ağrı yaratır (hatta burnun kanayabilir), daha yoğun bir deneyim verir ve çok çabuk etki eder.

Etki - Dozaj

Bu moleküllerin psikedelik etkileri vardır : akustik ve optik halüsinasyonlar, zaman kavramının az/çok açık şekilde değişikliği, bilinç değişimi. Uyarıcı olduğundan, alındığı anda bulunduğun duygusal durum ve ortama bağlı etkiler değişebilir : öfori, karmaşıklık ve kaygı.
2C-E daha güçlü bir destabilizan, entrospektif (+mental) ve, B ve I’ye göre etkiler daha uzun sürer.
2C-I ise çok uyarıcı bir etki, yükselişi uzun, çizgi-filmsel görseller, uzun bir süre sonra bile önemli etkiler hissedebilirsin, hatta uyumak zorlaşabilir.
2C-B uyarıcı ve optik varsanılar yaratan, 3 maddenin arasında en rahatıdır, düzeyseldir ve daha kısa bir etki yaratır. Küçük dozajlarda afrodizyak olarak tüketilmektedir.

Elde etmesi daha zor olduğundan, aynı molekül ailesinden, piyasada türevleri satılmaktadır. İnternet sayfalarından bilgi edinmeye çalış.
Dikkat ! dozaj/etki eğimi eksponansiyeldir : belirli bir sınırdan sonra, 1 veya 2mg eklemen, etkiler müthiş şekilde değişim gösterir.
Oral dozaj (miligram hassasiyet özelliği olan elektronik terazi kullanmaya özen göstermelisin)

MaddeHafifOrtaGüçlüSüre
2C-E5mg9-12mg>15mg6-12saat
2C-I5-10mg15-20mg>25mg6-10saat
2C-B5-10mg15-20mg>25mg4-8saat

Dozaj ve toleransına göre etki süresi tablodaki verilerin üstünde olabilir. İlk denemende, en düşük dozajdan başlayıp, yavaş yavaş dozajı yükseltebilirsin. Dozaj arası, en az 1½ saat beklemelisin (etki göstermesi zaman alabilir).

Riskler

Kas gerginliği (boyun, ayaklar vs.) ve/veya çene bölgesinde gerginlik, titreme, mide bulantısı (yükselişte!) çarpıntı, vücut ısısı yükselmesi, hipertansyon, bulantı (bazı durumlarda kusma), sıcak/soğuk ve sarhoşluk hassasiyeti, uyarılma, akufen, baş ağrısı… Az sayıda tüketicide alerji gözlemlenmiş olmasına rağmen, öksürme ve abartı ölçüde tükürük yarattığı aktarılmaktadır.
Bu moleküllerin kullanımı hakkında yeterli araştırma olmadığı için kısa veya uzun vadede yan etkiler hakkında bilgiler bulunmamaktadır.

Karışımlara dikkat ! Kenevir ile beraber tüketildiğinde, taşikardi ve kaygı gibi etkiler hissetme riski yükselir.

Daha çok bilgi için bkz. Research Chemicals


fRee-aNkARA.org bu makaleyi, Creative Commons by-nc-nd lisans şartlarına uygun yayınlamaktadır. Lisans şartlarını takip ettiğin sürece, ticari amaç haricinde dilediğin boyut ve formatta kopyalayabilir ve çoğaltabilirsin.

Diğer maddeler