Danimarkalı ILLEGAL! dergisi

İLLEGAL! dergisi sayesinde madde bağımlıları para kazanıyor..bağımlı oldukları maddeleri alabilmek için..

« A guide to safer, more enjoyable drug use ». Danimarka’da madde tüketimi hakkında yayınladıkları bilgilerin kutsal olduğu kabul edilen dergi, Londra sokaklarında İngilizce tercümesi ile tüketicilere ulaştı.

free_ankara_danimarkali_illegal_dergisi_londra_sokaklarinda_a

Derginin baş editörü ve boş vakitlerinde madde tüketicisi olan Mickael Lodberg Oslen : «..alkol içiyorum, maddelerin en tehlikeli olanı değil mi ? Diğer maddeleri neden yasaklayalım ki ? » diyor. Ortaya attığı düşünce çok basit : madde bağımlılarına yasal olarak para kazanmalarını ve dozlarını ödemelerini sağlamak. Geçen yıl, Kopenhag’ta başarı ile yayımlanmaya başlanan dergi, şimdi Londra’ya ve madde tüketicilerine sokaklarda sunuluyor ve..hatırlarsanız, Almanya’da Essen kentinde uygulanan, alkoliklere sokakları temizletip, bira ve tütün ile ödüllendirildiği düşünceye yakın geliyor.

Dozlarını ödeyebilmek için, Londralı toksikoman-lar, İLLEGAL ! dergisini 4.40€ fiyatında yolda yayalara satmaları gerekiyor. 1.80€ derginin yayın masraflarını karşılamak için kullanılacak ve geri kalan toksikoman-ın madde tüketimine. Derginin üzerinde « MADDE TÜKETİN ! SAĞLIĞINIZA İYİ GELİR » yazmıyor olsa da, dergiyi yayınlayan grup, madde tüketimini yasallaştırmak için aktivist etkinliklere yakın olduğu biliniyor, fakat hem kışkırtıcı hem de saklı propaganda tekniklerini çok iyi kullanıyor gibi..

İngiliz hükümeti, şimdilik 2000 derginin Londra sokaklarında dağıtıldığından haberi olmadığı kesin..


Bir yanıt yazın